Blog

Sizde DJ başvurusu yaparak, Radyo Kendini Dinle‘de bizimle birlikte yayın yapmaya ve DJ ekibimize katılmaya ne dersiniz? Bunun için yapmanız gereken tek şey, sizler için oluşturmuş olduğumuz DJ Başvuru Formu‘nu doldurmaktan ibaret. Peki sonrasında sizleri neler bekliyor? DJ başvuru işlemini tamamlamanızın sonrasında DJ olmak için yapmış olduğunuz talebiniz, Radyo Kendini Dinle’nin yönetim ekibine iletiliyor. Sonrasında ise size, DJ başvuru formunda belirtmiş olduğunuz mail adresinden ulaşım sağlanıyor. Pek çok DJ başvuru yapan arkadaşımız, ya vermiş olduğu mail adresini kontrol etmiyor, ya da Spam; yani gereksiz maillerine bakmıyor. Ancak bizim size, bize radyo DJ başvuru işlemi sırasında iletmiş olduğunuz mail adresinizden farklı bir yöntem ile ulaşmamız gibi bir durum söz konusu değil. Dolayısı ile DJ başvuru formunu doldurduktan sonra bir kaç gün içerisinde mail adresinizi kontrol etmeyi unutmayın.

DJ başvurusu yapmanızın sonrasında, Radyo Kendini Dinle yönetim ekibi size mail adresiniz üzerinden ulaşacak ve, iletişim ve işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesi adına Skype adresinizi isteyecektir. Siz eğer DJ başvuru işlemi sırasında, forma Skype adresinizi de eklerseniz, mail kontrol etmenize gerek kalmayacak ve Skype üzerinden size ulaşım sağlanacaktır. Sonrasında ise kısa bir deneme yayınına alınmanız söz konusu olur. Yapılacak olan bu deneme yayınında, size bir kaç soru sorulur. Ancak bu sorular sizin DJ’lik deneyiminiz ve sizinle ilgilidir. Deneme yayını sadece Radyo Kendini Dinle yönetim ekibi tarafından dinlenmektedir. Yayın programınızın ayarları ile ilgili problem varsa düzeltilir. Yoksa DJ başvuru formunuz onaylanır ve Radyo Kendini Dinle DJ’leri arasında siz de yer almaya başlarsınız. Yayın saatiniz belirlenir.

Peki radyo DJ başvuru talebi olumlu değerlendirilen bir DJ’den Radyo Kendini Dinle yönetim ekibi olarak biz neler bekleriz?

■ Diksiyonu düzgün, arşivi geniş olmalıdır.
■ Yayınlarını düzenli olarak almaya özen göstermelidir.
■ Dinleyicilerle iletişimi olumlu olmalıdır.
■ Yayınlarında dil, din, ırk ayrımı “kesinlikle” yapmamalıdır.
■ Siyasi ya da küfür içerikli şarkılara yer vermemelidir.
■ Bizler Radyo Kendini Dinle yönetim ekibi olarak yayıncılarımızın işine olabildiğince (yayıncımız da kurallara uyuyorsa) müdahale etmeyiz. Çünkü yapmakta olduğumuz iş tamamen gönül işidir, hobidir ve karşılığında herhangi bir ücret söz konusu değildir. Ancak gerekli görüldüğü durumlarda müdahale edebiliriz. DJ’imizin de bu uyarıları göz önünde bulundurmasını bekleriz.
■ Tercihimiz, mobil yayından çok, bilgisayardan yayın yapılması yönündedir.

Hobi amaçlı yapmakta olduğumuz DJ’likte, Radyo Kendini Dinle yönetimi olarak bizim de, DJ’lerimizin de tek amacı eğlenmek ve keyifli vakit geçirip, geçirtmektir. Bu nedenle, yapmakta olduğumuz bu işte herkesin keyif alması ilk esasımızdır. DJ Başvuru Formunu dolduran tüm DJ adaylarımızın da bizlere, aynı amaçla ulaşmalarını istemekteyiz.

Kategoriler

Rastgele Yazılar

Sosyal Medyada Biz+